O hodowli

Moja przygoda z hodowlą zaczęła się w 2012 roku, wtedy właśnie zawitała do naszego domu pierwsza kotka wspaniałej rasy Neva Masquerade, która zapoczątkował miłość do kotów syberyjskich.  Kolejną rasą , która podbiła moje serce jest Devon Rex, równie niezwykła i inteligentna rasa.

Bardzo cenię sobie kontakt z właścicielami kociąt z naszej hodowli, ich radość i możliwość obserwacji rozwoju kociąt daje mi ogromną satysfakcje, dlatego też osoby mające kocięta ode mnie mogą liczyć zawsze na moją pomoc i rady.

Moja hodowla zarejestrowana jest pod nazwą Markotki*PL w klubie Felis Posnania, działającym pod auspicjami FPL (która z kolei jest członkiem FIFe – międzynarodowej organizacji zrzeszającej miłośników kotów rasowych uznawanej na całym świecie).  Zwierzęta były moja pasją od zawsze, dlatego też zdecydowałam się na studia na kierunku Zootechnika , uczęszczałam do szkoły na kierunku technik weterynaryjny (z pozytywnym wynikiem wszystkich egzaminów państwowych) oraz laborant weterynaryjny. Wiedza, którą zdobyłam (i zdobywam nadal) bardzo pomaga mi w odpowiednim prowadzeniu hodowli. Ukończyłam również kurs PawPeds na poziomie G1. Poziom G1 to pierwszy z trzech etapów kursów edukacyjnych dla hodowców na bardzo wysokim poziomie. Więcej o kursie można znaleźć klikając w rozete.

 

 

„Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.”
Eugen Skasa – Weiss